SMIF’N'WESSUN | WFD | DIOX

Po 9 latach od pierwszej wizyty w naszym kraju do Polski ponownie zawita kultowy nowojorski kolektyw Smif-N-Wessun. Dzięki wspólnej inicjatywie organizatorów A Pamiętasz Jak? oraz Rap History Warsaw – dwóch najpopularniejszych cyklów imprezowych w stolicy – już 4 czerwca Tek i Steele zagrają specjalny koncert w klubie 1500m2 na warszawskim Powiślu (ul. Solec 18). Przed występem gwiazdy wieczoru publikę rozgrzeją: Warszafski Deszcz, a także Diox, promujący świeżo wydany z Returnersami album “Logika gry”. O dobry nastrój przed koncertami zadba DJ Anusz (RHW), zaś o afterparty zatroszczy się DJ Kebs (HIFI Banda, Squeeze That!).

Smif-N-Wessun zawładnęli umysłami fanów undergroundowego hip-hopu dokładnie w połowie lat 90., kiedy to na rynku ukazał się ich debiutancki krążek – “Da Shinin’” – wyprodukowany przez Da Beatminerz. Osiągnięty street credit i ogromna popularność stały się nieoczekiwanie źródłem kłopotów z prawem. Producent broni palnej ze Springfield w stanie Massachusetts – od którego Tek i Steele “pożyczyli” nazwę – pozwał duet o bezprawne użycie zastrzeżonego znaku handlowego. Nie chcąc płacić “rewolwerowcom” gigantycznego odszkodowania panowie przemianowali swój zespół na Cocoa Brovaz i pod tym szyldem wydali kolejny longplay – “Rude Awakening” – ponownie wspierani za konsoletą przez DJ’a Evil Dee i spółkę. Więzy przyjaźni łączące S&M z Black Moonem, Heltah Skeltah i Originoo Gunn Clappaz zmaterializowały się w 1997 roku w postaci klasycznego albumu “For The People”, sygnowanego logiem Boot Camp Clik. Późniejsze wspólne projekty to płyty: “The Chosen Few” (2002), “The Last Stand” (2006) oraz “Casualties of War” (2007). Tymczasem w 2004 roku Tek i Steele mogli już powrócić do starej nazwy. Najpierw przy okazji wydania “Reloaded”, a następnie – 3 lata później – podczas premiery “The Album”. Obecnie duet pracuje nad kolejnym studyjnym materiałem, który zostanie w pełni wyprodukowany przez legendarnego Pete Rocka. Premiera “Monumental” zapowiadana jest już na 28 czerwca!

Sobota, 04.06.2011
Klub 1500m2, ul. Solec 18
Start imprezy: 21:00
Wejście od 18 roku życia

Bilety:
przedsprzedaż – 49 PLN
w dniu koncertu – 59 PLN

Sprzedaż wejściówek rusza w środę 18 maja -> do nabycia w sklepach: California Skateshop, Galeria Koloru, Serum Global, Side One, Wax Box,

Więcej info na:
www.facebook.com/apamietaszjak
www.facebook.com/raphistorywarsaw

Komentarze: