DJ Dobry Chłopak vel DJ B – Styl Pijanego Mistrza (2002)

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 4.7/5 (7 votes cast)

Info:

DJ Dobry Chłopak – Styl Pijanego Mistrza (2002) To drugi mixtape wydany przez dj Dobrego Chłopaka (aka Brzydal). Po raz kolejny wydany tylko własnym sumptem, typowo nielegalna produkcja, jednak bardzo profesjonalna. Skromna okładka chowa w sobie tłoczone CD, wszystko dobrze wydrukowane i zaprojektowane. Ciekawy motyw ze zdjęciem z przodu i z tyłu.
By: Wojtux

Tracklista:

01. DJ Dobry Chłopak – Intro
02. Zipera – Sztuczna twarz (blend)
03. Mobb Deep – Quiet storm (blend)
04. Group Home – Stupid muthafuckaz
05. Hemp Gru – Propsy
06. Kheops Sad Hill All Stars – Sad hill impact
07. WWO – Zip realista
08. Felipe – Propsy
09. NAS – Salute me
10. Bounty Killer – Dem punk ya
11. Fu – Propsy
12. KC Da Rokee – Crown jewel
13. Pono & Pele – Propsy
14. Waco – Propsy
15. Wilku – Czas dokonac wyboru
16. DJ Kemo – Instrumental
17. DJ Dobry Chlopak – Showtime
18. M.O.P. – Ante Up (remix)
19. Tha Liks – Another round
20. Epmd – Right Now
21. All the time – Instrumental
22. Violator Noreaga – Come thru
23. Notorious B.I.G. – Hypnotize
24. Beatnuts – No escapin’ this
25. Missy Elliott – She’s a bitch
26. Big L – Ebonics
27. Gangstarr – The militia II
28. Łysy & Wigor – Propsy
29. IV My People – C’est ca ma vie
30. Alchemist – E = mc2
31. DJ Deszczu Strugi – Propsy
32. Włodi – Propsy
33. Fabe – Comme Un Rat Dans L’coin
34. Sokół – Propsy

Dj Dobry Chlopak – Pono feat Pele

Zipera – Sztuczna twarz (blend)

Sokół – Propsy

Więcej obrazków:

 

To drugi mixtape wydany przez dj Dobrego Chłopaka (aka Brzydal). Po raz kolejny wydany tylko własnym sumptem, typowo nielegalna produkcja, jednak bardzo profesjonalna. Skromna okładka chowa w sobie tłoczone CD, wszystko dobrze wydrukowane i zaprojektowane. Ciekawy motyw ze zdjęciem z przodu i z tyłu.

Innym niewątpliwie ciekawym motywem na płycie są freestylow’e zwrotki nagrane z przedstawicielami warszawskiej sceny. Znajdują się tam pozdrowienia od Zip’ów, członków Emenentu, Mor W. A., Waca, dj Deszczu Strugi. Szczególnie fajnie wypada Wigor, Sokół (podpisany jako “?”), Fu i Pono, kończący freestyle tekstem “dj Dobry Brzydal” łącząc w ten sposób dwie ksywki tego dj’a. Włodi wykorzystuje też tekst Peji “to mój rap, to moja rzeczywistość”. Ogólnie fajny pomysł, na pewno dodaje klimatu i świeżości tej produkcji.

Sam mixtape to podróż po różnych hardcore’owych produkcjach. Przeważają te ze Stanów. Szczególnie do tytułu pasuje The Links z refrenem “We are alcoholix”. Polskie i francuskie kawałki dobrze wkomponują się w całość. Szczególnie Zipera to bardzo dobre otwarcie, nadaje dobrego tempa i pokazuje klimat całości. Na mixtape”ie znajduje się modny ostatnio wśród dj’i M.O.P. “Ante up”. Wcześniej wykorzystał go dj Twister (“Rotacja kontrolowana”), potem można go było usłyszeć na ‘Bitamince” dj Trakmajstra, teraz możemy usłyszeć remix tego utworu u Dobrego Chłopaka. Trudno się dziwić, to bardzo dobry kawałek, w dobrym tempie, chyba idealnie nadający się na mixtape’y.

Dj Dobry Chłopak dobrze bawi się tempem materiału. Po kilku szybszych utworach mamy zwykle zwolnienie, żeby potem znowu przyspieszyć. Całość okraszona niezłymi scratch’ami i ciekawymi przejściami.

Na tym mixtape’ie nawet ten, kto nie przepada za hardcore’owym stylem znajdzie coś dla siebie. Widać, raczej słychać, że materiał został dobrany nie przypadkowo. Do tego dograne freestylowe zwrotki i już jest wystarczająco powodów żeby nabyć ten mixtape. Cieszy mnie, że takich produkcji wychodzi coraz więcej, coraz więcej ludzi interesuje się dj’s skills.

DJ Dobry Chłopak vel DJ B - Styl Pijanego Mistrza (2002) , 4.7 out of 5 based on 7 ratings

Komentarze: