DJ Def

Urodził się w roku 1980 w Warszawie. Jego pierwsze inspiracje muzyczne to RUN DMC, Beastie Boys oraz Public Enemy z czasem doszły również cięższe brzmienia z gatunku punk rock czy hardcore. Od 1998 r. występuje za deckami gramofonów . Na początku prezentował głównie czarne brzmienia hip hopowe, z czasem w jego setach zaczęły się także pojawiać takie gatunki jak funk, breaks, potem również breakbeat, baltimore, electro, bassline, drum`n`bass, dubstep oraz wiele innych odmian muzyki które dochodziły wraz z upływem czasu.
Od wielu lat współpracuje z warszawską ekipą THS KLIKA z którą nagrał dwie płyty: „Liryka Chodnika” oraz „Długopis Kartka”gdzie udzielił się jako dj oraz producent . W 2008 roku jego beaty oraz skrecze można było usłyszeć na solowej płycie Suji „Ulica Nadaje” oraz na płycie 2cztery7 „Spaleni Innym Słońcem”. A w 2009 na drugiej płycie Ths Kliki „Długopis Kartka”.

Na swoim koncie ma również współpracę jako dj lub producent z innymi twórcami: KERO ONE (U.S.A), Hemp Gru, Mes, 2cztery7, Waco, Pono, SSDI, Kubson, Agenda, RPK, Noconcreto, B.E.T.H. i wielu innych… Podczas ostatnich 10 lat występował z większością polskiej czołówki dj`ów podczas imprez i koncertów na terenie całego kraju a także z gośćmi z zagranicy: Dj Rafik, J-Bounce (Lordz of Fitness)(Ger), Marc Hype (Ger), The Deckpackers (Ger), Dj Sahimone (Fr). Jego produkcje można usłyszeć na coraz większej ilości płyt lub kompilacji z różnych obrębów muzyki. Na co dzień grywa w warszawskich klubach (Karmel, Balsam, 1500m2, Obiekt, Organza, Discrete, Tiffany`s, El Presidente, Monobar, U Artystów, Butiklub …). Bardzo często spotkać go można również za gramofonami podczas różnego rodzaju eventów sportowych takich jak zawody deskorolkowe, snowboardowe czy skimboardowe oraz podczas imprez związanych z tzw. „street art`em”. Jego sety charakteryzują się dużą różnorodnością gatunków muzycznych połączonych w jedną spójną całość poprzeplataną skreczami oraz cutami a wszystko to utrzymane w jak najlepszym imprezowym klimacie.

Od dwóch lat jest współorganizatorem cyklu imprez „Old School Skate Party” w warszawskim klubie Karmel oraz w Poznaniu, Wrocławiu i Sopocie gdzie występuje razem z zaproszonymi gośćmi prezentując swoje sety. Oprócz tego w ButiKlubie (Wwa), współorganizuje cykl imprez „BEAT BANG”, gdzie podczas setów występują na żywo goście z Polskiej sceny hip hop.

W sieci:

Profil na Facebooku

Komentarze: